איך תשקיעו בשעון היוקרה שלכם?

Rate this post

ישנה אמרה ידועה של וורן באפט שטוענת שאין להשקיע בעסק שאתם לא מבינים בו. אחרי הכל, ישנם שעוני יוקרה שבהם מושקעים לעתים מיליוני דולרים. התכשיטן עודד קאשי מציין שמדובר, ללא ספק, בהשקעה ניכרת שלא פעם קשה להבין.

עודד קאשי - שעוני יוקרה
עודד קאשי – שעוני יוקרה

מוצרי יוקרה, ובראשם שעוני וינטג' יוקרתיים, מושכים את תשומת הלב והעניין בשנים האחרונות והוכחו כהשקעה חכמה.

כיום, ניתן למצוא שעונים השייכים לקטגוריה זו ושאין צורך לשלם עבורם מיליוני דולרים, אלא הרבה פחות מכך. לדברי עודד קאשי, כמו בכל השקעה אחרת, ידע על המוצר, על היצרן, השוק כולו והתעשייה, הוא חשוב מאוד.

רק כאשר ישנו מספיק ידע, ניתן לקבל החלטות נבונות. אולם, לפני הכל מומלץ להבין מה הופך את השעון ליוקרתי.

חלק מהגורמים שהופכים שעון ליוקרתי:

  • היסטוריית המותג – האם מדובר במותג ידוע? עודד קאשי ממליץ להתמקד בשעונים המיוצרים על ידי חברות ידועות המפורסמות בזכות העיצובים המקוריים שלהן והאמנות המשתקפת בעבודתן. למשל, חלק מהמותגים המובילים מייצרים שעונים החביבים במיוחד על אספנים. במקרה זה, קשה להעריך את מחירם, ולכן השקעה בשעונים אלו היא בעלת סיכון מסוים.
  • ייחודיות – ככל שהדגם נדיר ומיוחד יותר, כך מחירו צפוי להיות גבוה יותר. כך למשל, דגמים מסוימים של שעונים משנות ה-40 וה-50 במאה הקודמת, עשויים להתברר כהשקעות טובות מכיוון שהם לא היו פופולריים באותו הזמן ונמכרו במהדורות מוגבלות.
  • קשר לדמות ידועה – אם השעון קשור לדמות פופולרית או נענד בעבר על ידי אדם מפורסם, ערכו גבוה הרבה יותר. כך למשל, בשנת 2008, נמכר שעון יד שהיה שייך לאלברט איינשטיין בתמורה לכ-600 אלף דולרים.

לסיכום

עודד קאשי מסביר שאם אתם מעוניינים לרכוש שעון וינטג' יוקרתי, שימו לב לאותנטיות השעון ולמצבו. אם ניתן, דרשו את המסמכים המקוריים ואת התעודה המקורית של השעון. ודאו שהשעון נשמר היטב ועובד, כאשר כל החלקים המקוריים מצויים בו. ככל שתבינו יותר בעולם שעוני היוקרה ותחדדו את הכישורים שלכם בעולם זה, כך תוכלו לבצע השקעות טובות יותר לאורך זמן.

עודד קאשי הנו מעצב תכשיטים ושעוני יוקרה. בעבודתו, הוא שומר על המסורת המשפחתית שהחלה ב-1889.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *